11.02.1997, godine – 31.12.2002. godine – 1410 medalja, I i III mjesto ekipno u Evropi, jedno treće i drugo mjesto pojedinačno u Evropi I Svijetu, šest godina proglašavani sportskim ekipama grada i kantona, a tri godine sportskom ekipom BiH. Njihovi sportisti, četiri puta su bili najbolji u BiH, a čak dvanaest puta među najboljim u gradu i kantonu. U klubu su uvijek okupljali između 200-300 članova, nemaju dugovanja, narkomana…
Nemaju kancelarije, sale za vježbanje, opreme, stipendija…
Nemaju kancelarije, sale za vježbanje, opreme, stipendija…
NAGRADNO PITANJE: DA LI OVAKAV KLUB ZASLUŽUJE BOLJE USLOVE RADA (KANCELARIJA I PROSTOR ZA TRENIRANJE …) ILI PRESTATI SA RADOM?
VAŠE ODGOVORE ŠALJITE…
OSVOJENE MEDALJE U 2002 GODINI:
- DRZAVNA PRVENSTVA 66
- MEDJUNARODNI TURNIRI 114
- DOMACI TURNIRI 135
- REPREZENTACIJA 23
- EVROPSKE MEDALJE 2
- UKUPNO 340
Klub je za rezultate u 2001. godini proglašen najboljom sportskom ekipom grada Tuzle, Tuzlanskog kantona iDržave, Merima Softić je sportista Tuzle, Kantona I Države. Lejla Ferhatbegović je najbolja seniorka Kantona ijuniorka Države, a bila je među najboljima iu opštini. Fikret Selman je proglašen najboljim trenerom Kantona a Kasumović Dejan, među najbolje kadete.
U 2002. Godini, u izboru “Nezavisnih novina” u BH sportu uopšte, Klub je proglašen drugim, trener takođe drugim, dok je Merima Softić treća sportiskinja.
Izborje održan 18.12.2002. godine u Sarajevu.
Izborje održan 18.12.2002. godine u Sarajevu.
DRZAVNO PRVENSTVO ZA SENIORE / SARAJEVO 30.03.2002
Osvojeno ukupno 17 medalja i to: 6 zlatnih, 6 srebrenih, 5 bronzanih.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Lejla Ferhatbegović, borbe – 60 kg
2.Merima Softić, borbe + 60 kg
3.Merima Softić, borbe apsolutna
4.Amir Huremović, borbe – 60 kg
5.Nermin Hadžić, kate Seniori
6.Muški kata tim u sastavu: Nermin Hadžić, Amir Omerdić, Dejan Kasumović.
2.Merima Softić, borbe + 60 kg
3.Merima Softić, borbe apsolutna
4.Amir Huremović, borbe – 60 kg
5.Nermin Hadžić, kate Seniori
6.Muški kata tim u sastavu: Nermin Hadžić, Amir Omerdić, Dejan Kasumović.
Srebrene medalje su osvojili:
1.Sanja Kavaz, borbe + 60 kg
2.Dejan Kasumović, borbe – 60 kg
3.Zlatko Sprečić, borbe – 75 kg
4.Lejla Ferhatbegović, borbe apsolutna
5.Amir Omerdić, kate Seniori
6.Ženski kata tim u sastavu: Una Selman, Selma Bešić, Ivana Vilušić.
2.Dejan Kasumović, borbe – 60 kg
3.Zlatko Sprečić, borbe – 75 kg
4.Lejla Ferhatbegović, borbe apsolutna
5.Amir Omerdić, kate Seniori
6.Ženski kata tim u sastavu: Una Selman, Selma Bešić, Ivana Vilušić.
Bronzane medalje su osvojili:
1.Mirsada Suljkanović, borbe – 60 kg
2.Mirsada Suljkanović, borbe apsolutna
3.Amir Omerdić, borbe – 65 kg
4.Elvir Æorsulić, borbe – 70 kg
5.Eldina Trgovčević, borbe – 53 kg
2.Mirsada Suljkanović, borbe apsolutna
3.Amir Omerdić, borbe – 65 kg
4.Elvir Æorsulić, borbe – 70 kg
5.Eldina Trgovčević, borbe – 53 kg
DRZAVNO EKIPNO PRVENSTVO ZA SENIORE / TUZLA
Osvojena je zlatna medalja u borbama za seniorke ekipno. Ekipa je bila u sastavu: Lejla Ferhatbegović, Merima Softić, Mirsada Suljkanović, Sanja Kavaz. Takodje osvojena je i bronzna medalja ekipno za seniore / sastav ekipe: Nermin Husejdić, Nermin Hadžić, Davor Mrzak, Amir Zubcević, Amir Omerdić, Elvir Æorsuljić
DRŽAVNO PRVENSTVO ZA DJECU OD 13 -15 GODINA / BIHAÆ 26.05.2002
Osvojeno ukupno 11 medalja i to: 2 zlatne, 2 srebrene i 7 bronzanih. Proglašeni za najuspješniju ekipu prvenstva.
Zlatne medalje:
1.Daria Mehić – kate 13 godina
2.Dijana Iličković – kate 15 godina
2.Dijana Iličković – kate 15 godina
Srebrene medalje:
1.Sadžida Hamzabegović – kate 15 godina
2.Aldin Morankić – kate 14 godina
2.Aldin Morankić – kate 14 godina
Bronzane medalje:
1.Mirela Salihbegović – kate 13 godina
2.Arijana Hasić – borbe 14 godina
3.Jasenka Malkić – kate 15 godina
4.Jasenka Malkić – borbe 15 godina
5.Adnan Ibrić – kate 13 godina
6.Damir Altumbabić – borbe 14 godina
7.Damir Altumbabić – kate 14 godina
2.Arijana Hasić – borbe 14 godina
3.Jasenka Malkić – kate 15 godina
4.Jasenka Malkić – borbe 15 godina
5.Adnan Ibrić – kate 13 godina
6.Damir Altumbabić – borbe 14 godina
7.Damir Altumbabić – kate 14 godina
DRŽAVNO PRVENSTVO ZA JUNIORE I KADETE / TUZLA 10.11.2002
Na drzavnom prvenstvu za Juniore osvojeno ukupno 16 medalja I to: 6 zlatnih, 3 srebrene i 7 bronzanih. Najuspjesnija ekipa drzavnog prvenstva.
Zlatne medalje:
1.Selma Besic – borbe – 60 kg juniorke
2.Merima Softic + 60 kg juniorke
3.Merima Softic – apsolutna kategorija
4.Dejan Kasumovic – kate juniori
5.Kata tim juniori (Kasumovic,Hadzic,Spahic)
6.Nermin Husejdic – 75 kg juniori
2.Merima Softic + 60 kg juniorke
3.Merima Softic – apsolutna kategorija
4.Dejan Kasumovic – kate juniori
5.Kata tim juniori (Kasumovic,Hadzic,Spahic)
6.Nermin Husejdic – 75 kg juniori
Srebrene medalje :
1.Kata tim juniorke
2.Dejan Kasumovic – 60 kg borbe juniori
3.Nermin Husejdic – apsolutna kategorija
2.Dejan Kasumovic – 60 kg borbe juniori
3.Nermin Husejdic – apsolutna kategorija
Bronzane medalje :
1.Borbe Juniorke ekipno
2.Mirsada Suljkanovic – 60 kg borbe
3.Eldar Spahic – kate juniori
4.Nermin Hadzic – kate juniori
5.Eldar Spahic – 65 kg borbe
6.Nermin Hadzic – 65 kg borbe
7. Juniori ekipno, borbe
2.Mirsada Suljkanovic – 60 kg borbe
3.Eldar Spahic – kate juniori
4.Nermin Hadzic – kate juniori
5.Eldar Spahic – 65 kg borbe
6.Nermin Hadzic – 65 kg borbe
7. Juniori ekipno, borbe
Na kadetskom drzavnom prvenstvu osvojeno je ukupno 3 zlatne, 5 srebrenih, 5 bronzanih .
Zlatne medalje :
1.Una Selman – kate kadetkinje
2.Alisa Emkic – 53 kg borbe
3.Selma Besic – 60 kg borbe
2.Alisa Emkic – 53 kg borbe
3.Selma Besic – 60 kg borbe
Srebrene medalje :
1.Jasenka Malkic – kate
2.Ivana Vilusic – 60 kg borbe
3.Danijel Matuzovic – 70 kg borbe
4.Damir Okic – 75 kg borbe
5.Danijel Ilicic – 80 kg borbe
2.Ivana Vilusic – 60 kg borbe
3.Danijel Matuzovic – 70 kg borbe
4.Damir Okic – 75 kg borbe
5.Danijel Ilicic – 80 kg borbe
Bronzane medalje :
1.Selma Besic – kate
2.Emina Cudic – kate
3.Emina Cudic – 53 kg borbe
4.Jasenka Malkic – 60 kg borbe
5.Adisa Gergic + 60 kg borbe
2.Emina Cudic – kate
3.Emina Cudic – 53 kg borbe
4.Jasenka Malkic – 60 kg borbe
5.Adisa Gergic + 60 kg borbe
Na drzavnim prvenstvima ukupno je osvojeno :
Zlatnih 17
Srebrenih 14
Bronzanih 24
Srebrenih 14
Bronzanih 24
UKUPNO : 65
MEDJUNARODNI TURNIRI
MEÐUNARODNI TURNIR SAMOBOR 26.01.2002
Zlatne medalje:
1.Dejan Kasumović – 60 kg Seniori
2.Lejla Ferhatbegović – 60 kg Seniori
2.Lejla Ferhatbegović – 60 kg Seniori
Bronzane medalje:
1.Dejan Kasumović – 60 kg Kadeti
2.Merima Softić + 60 kg Seniori
3.Eldina Trgovčević – 53 kg Seniorke
4.Nermin Hadžić – 60 kg Seniori
2.Merima Softić + 60 kg Seniori
3.Eldina Trgovčević – 53 kg Seniorke
4.Nermin Hadžić – 60 kg Seniori
MEÐUNARODNI KARATE TURNIR “III TK-A OPEN” 02.03.2002
Osvojeno ukupno 62 medalje. Proglašeni za najuspješniju ekipu turnira.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Anela Rahmanović – kate 8 god. i ml.
2.Ena Huskić – kate djevojčice 10 god.
3.Mirela Salihbegović – kate djevojčice 12 godina
4.Senad Bešić – kate dječaci 14 godina
5.Kata tim djevojčice 12 godina
6.Kata tim djevojčice do 15 godina
7.Kata tim Seniorke
8.Kata tim Kadetkinje
9.Amar Orić – borbe + 26 kg -9 godina
10.Aida Kuralić – borbe djevojčice 12-13 godina – 44 kg
11.Una Selman – Kadetkinje borbe – 50 kg
12.Dejan Kasumović – Kadeti borbe – 60 kg
13.Merima Softić – borbe Seniorke + 58 kg
14.Kata timdjevojčice do 9 godina
2.Ena Huskić – kate djevojčice 10 god.
3.Mirela Salihbegović – kate djevojčice 12 godina
4.Senad Bešić – kate dječaci 14 godina
5.Kata tim djevojčice 12 godina
6.Kata tim djevojčice do 15 godina
7.Kata tim Seniorke
8.Kata tim Kadetkinje
9.Amar Orić – borbe + 26 kg -9 godina
10.Aida Kuralić – borbe djevojčice 12-13 godina – 44 kg
11.Una Selman – Kadetkinje borbe – 50 kg
12.Dejan Kasumović – Kadeti borbe – 60 kg
13.Merima Softić – borbe Seniorke + 58 kg
14.Kata timdjevojčice do 9 godina
Srebrene medalje su osvojili:
1.Amna Hujdur – kate djevojčice 8 god.
2.Darja Mehić – kate djevojčice12-13 godina
3.Arijana Hasić – kate djevojčice 13 godina
4.Kate ekipno do 15 godina dječaci
5.Dejan Kasumović – Kadeti kate pojedinačno
6.Kadeti kate ekipno
7.Kata tim Kadetkinje
8.Adnan Ibrić – borbe 12-13 godina -40kg
9.Slađan Galušić – borbe dječaci 14-15 godina – 56 kg
10.Maid Suljkanović – borbe Kadeti – 60 kg
11.Kumite tim Kadeti
12.Selma Bešić – borbe Seniorke – 58 kg
13.Sanja Kavaz – borbe Seniorke +58 kg
14.Kumite tim Seniori + Seniorke
2.Darja Mehić – kate djevojčice12-13 godina
3.Arijana Hasić – kate djevojčice 13 godina
4.Kate ekipno do 15 godina dječaci
5.Dejan Kasumović – Kadeti kate pojedinačno
6.Kadeti kate ekipno
7.Kata tim Kadetkinje
8.Adnan Ibrić – borbe 12-13 godina -40kg
9.Slađan Galušić – borbe dječaci 14-15 godina – 56 kg
10.Maid Suljkanović – borbe Kadeti – 60 kg
11.Kumite tim Kadeti
12.Selma Bešić – borbe Seniorke – 58 kg
13.Sanja Kavaz – borbe Seniorke +58 kg
14.Kumite tim Seniori + Seniorke
Bronzane medalje su osvojili:
1.Adna Kljajić – kate djevojčice 9 godina
2.Emir Sućeska – kate pojed.9 godina
3.Nedim Musić – kate dječaci 10 godina
4.Maja Kolanović – kate 10 godina
5.Rusmir Hadžiselimović – kate 11 godina
6.Mirha Sućeska – kate 11 godina
7.Semira Topalović – kate 12 godina
8.Adnan Ibrić – kate 12 godina
9.Aldin Morankić – kate 13 godina
10.Mirna Murselović – kate 15 godina
11.Kate ekipno 9 godina dječaci
12.Kate ekipno dječaci do 12 godina
13.Kate ekipno dječaci do 12 godina
14.Kate ekipno do 12 godina djevojčice
15.Kate ekipno do 12godina djevojčice
16.Kate ekipno do 15 godina dječaci
17.Amir Omerdić – kate Seniori
18.Nermin Hadžić – kate Seniori
19.Jasenka Malkić – Kadetkinje kate pojedinačno
20.Nermina Trgovčević – Kadetkinje kate pojedinačno
21.Emir Sućeska – borbe dječaci + 26 kg
22.Jasmina Smajlagić – borbe + 36 kg
23.Hrusto Džinić – borbe dječaci – 36 kg
24.Mirha Sućeska – borbe – 36 kg
25.Mirela Salihbegović – borbe – 40 kg
26.Alma Hodžić – borbe – 44 kg
27.Rusmir Hadžiselimović – borbe – 34 kg
28.Semir Alić – borbe + 38 kg
29.Muhamed Begić – borbe – 40 kg
30.Mirna Murselović – borbe – 58 kg
31.Aldin Morankić – borbe +48 kg
32.Ivana Vilušić – borbe -55 kg
33.Selma Bešić – Kadetkinje borbe -60kg
34.Kumite tim kadetkinje
2.Emir Sućeska – kate pojed.9 godina
3.Nedim Musić – kate dječaci 10 godina
4.Maja Kolanović – kate 10 godina
5.Rusmir Hadžiselimović – kate 11 godina
6.Mirha Sućeska – kate 11 godina
7.Semira Topalović – kate 12 godina
8.Adnan Ibrić – kate 12 godina
9.Aldin Morankić – kate 13 godina
10.Mirna Murselović – kate 15 godina
11.Kate ekipno 9 godina dječaci
12.Kate ekipno dječaci do 12 godina
13.Kate ekipno dječaci do 12 godina
14.Kate ekipno do 12 godina djevojčice
15.Kate ekipno do 12godina djevojčice
16.Kate ekipno do 15 godina dječaci
17.Amir Omerdić – kate Seniori
18.Nermin Hadžić – kate Seniori
19.Jasenka Malkić – Kadetkinje kate pojedinačno
20.Nermina Trgovčević – Kadetkinje kate pojedinačno
21.Emir Sućeska – borbe dječaci + 26 kg
22.Jasmina Smajlagić – borbe + 36 kg
23.Hrusto Džinić – borbe dječaci – 36 kg
24.Mirha Sućeska – borbe – 36 kg
25.Mirela Salihbegović – borbe – 40 kg
26.Alma Hodžić – borbe – 44 kg
27.Rusmir Hadžiselimović – borbe – 34 kg
28.Semir Alić – borbe + 38 kg
29.Muhamed Begić – borbe – 40 kg
30.Mirna Murselović – borbe – 58 kg
31.Aldin Morankić – borbe +48 kg
32.Ivana Vilušić – borbe -55 kg
33.Selma Bešić – Kadetkinje borbe -60kg
34.Kumite tim kadetkinje
MEÐUNARODNI KARATE TURNIR ÐAKOVO 16.03.2002
Proglašeni za najuspješniju ekipu turnira sa osvojenih 33 medalje.
Zlatne medalje:
1.Ena Huskić – djevojčice kate 10-11 godina
2.Jasenka Malkić – kate mlađe kadetkinje
3.Kata tim cicibani
4.Kata tim mlađe učenice
5.Kata tim mlađe kadetkinje
6.Hrusto Džinić – 36 kg borbe 12-13 godina
7.Damir Altumbabić – 57 kg borbe 12-13 godina
8.Senad Bešić – 48 kg borbe 14-15 godina
9.Dejan Kasumović – 60 kg borbe Kadeti
10.Una Selman – 50 kg borbe kadetkinje
11.Selma Bešić – 60 kg Kadetkinje
2.Jasenka Malkić – kate mlađe kadetkinje
3.Kata tim cicibani
4.Kata tim mlađe učenice
5.Kata tim mlađe kadetkinje
6.Hrusto Džinić – 36 kg borbe 12-13 godina
7.Damir Altumbabić – 57 kg borbe 12-13 godina
8.Senad Bešić – 48 kg borbe 14-15 godina
9.Dejan Kasumović – 60 kg borbe Kadeti
10.Una Selman – 50 kg borbe kadetkinje
11.Selma Bešić – 60 kg Kadetkinje
Srebrene medalje:
1.Kata tim mlađi učenici
2.Kata tim učenici
3.Kata tim mlađi Kadeti
4.Aldin Morankić – 57 kg borbe 12-13 godina
5.Admir Hasanagić – 53 kg borbe 14-15 godina
6.Adnan Ibrić – 48 kg borbe 12-13 godina
7.Alisa Emkić – 50 kg borbe Kadetkinje
8.Munib Sinanović – 75kg borbe Kadeti
2.Kata tim učenici
3.Kata tim mlađi Kadeti
4.Aldin Morankić – 57 kg borbe 12-13 godina
5.Admir Hasanagić – 53 kg borbe 14-15 godina
6.Adnan Ibrić – 48 kg borbe 12-13 godina
7.Alisa Emkić – 50 kg borbe Kadetkinje
8.Munib Sinanović – 75kg borbe Kadeti
Bronzane medalje:
1.Una Selman – kate kadetkinje
2.Jasenka Malkić – kate kadetkinje
3.Senad Bešić – kate mlađi kadeti
4.Arijana Hasić – kate učenice
5.Kata tim učenice
6.Emir Džaferović – 48kg borbe 12-13 godina
7.Elmir Gutić – 64 kg borbe mlađi Kadeti
8.Mirna Murselović – 60 kg borbe mlađe Kadetkinje
9.Meliha Salihović + 60 kg mlađe Kadetkinje
10.Kadeti borbe ekipno
11.Ivana Vilušić – 55 kg borbe Kadetkinje
12.Danijel Iličić – 75 kg borbe Kadeti
13.Arijana Hasić – 57 kg borbe 12-13 godina
2.Jasenka Malkić – kate kadetkinje
3.Senad Bešić – kate mlađi kadeti
4.Arijana Hasić – kate učenice
5.Kata tim učenice
6.Emir Džaferović – 48kg borbe 12-13 godina
7.Elmir Gutić – 64 kg borbe mlađi Kadeti
8.Mirna Murselović – 60 kg borbe mlađe Kadetkinje
9.Meliha Salihović + 60 kg mlađe Kadetkinje
10.Kadeti borbe ekipno
11.Ivana Vilušić – 55 kg borbe Kadetkinje
12.Danijel Iličić – 75 kg borbe Kadeti
13.Arijana Hasić – 57 kg borbe 12-13 godina
MEÐUNARODNI KARATE TURNIR SLAVONSKI BROD 05.05.2002
Klub je proglašen za najuspješniju ekipu sa osvojenih 20 medalja I to: 4 zlatne, 7 srebrenih, 9 bronzanih.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Rusmir Hadžiselimović – kate dječaci 10-11 godina
2.Mirnes Ferhatbegović – borbe učenici – 36 kg
3.Mirza Subašić – borbe kadeti – 65 kg
4.Dejan Kasumović – borbe kadeti – 60 kg
2.Mirnes Ferhatbegović – borbe učenici – 36 kg
3.Mirza Subašić – borbe kadeti – 65 kg
4.Dejan Kasumović – borbe kadeti – 60 kg
Srebrene medalje su osvojili:
1.Una Selman – borbe kadetkinje – 55 kg
2.Hrusto Džinić – borbe učenici – 35 kg
3.Aldin Morankić – borbe ml.kadeti – 44 kg
4.Senad Bešić – borbe ml.kadeti – 44kg
5.Danijel Matuzović – borbe kadeti – 65 kg
6.Damir Okić – borbe kadeti – 70 kg
7.Alisa Emkić – borbe kadetkinje – 50kg
2.Hrusto Džinić – borbe učenici – 35 kg
3.Aldin Morankić – borbe ml.kadeti – 44 kg
4.Senad Bešić – borbe ml.kadeti – 44kg
5.Danijel Matuzović – borbe kadeti – 65 kg
6.Damir Okić – borbe kadeti – 70 kg
7.Alisa Emkić – borbe kadetkinje – 50kg
Bronzane medalje su osvojili:
1.Munib Sinanović – borbe kadeti – 75 kg
2.Amar Orić – borbe dječaci – 40 kg
3.Admir Malčinović – borbe – 45 kg
4.Ernes Rizvić – borbe dječaci – 36 kg
5.Admir Hasanagić – borbe ml.kadeti – 53 kg
6.Damir Altumbabić – borbe ml.kadeti – 57kg
7.Elmir Gutić – borbe kadeti – 65 kg
8.Ivana Vilušić – borbe kadetkinje – 55 kg
9.Mirela Salihbegović – borbe učenice – 40 kg
2.Amar Orić – borbe dječaci – 40 kg
3.Admir Malčinović – borbe – 45 kg
4.Ernes Rizvić – borbe dječaci – 36 kg
5.Admir Hasanagić – borbe ml.kadeti – 53 kg
6.Damir Altumbabić – borbe ml.kadeti – 57kg
7.Elmir Gutić – borbe kadeti – 65 kg
8.Ivana Vilušić – borbe kadetkinje – 55 kg
9.Mirela Salihbegović – borbe učenice – 40 kg
MEDJUNARODNI KARATE TURNIR “Željko Patarić-Patak” Vinkovci 16.06.2002
Osvojeno ukupno 20 medalja i to: 5 zlatnih, 6 srebrenih i 9 bronzanih.
Proglašeni za najuspješniju ekipu turnira.
Proglašeni za najuspješniju ekipu turnira.
Zlatne medalje su osvojili :
1.Aldin morankić, borbe 12-13 godina
2.Aldin morankić, borbe 14-15 godina
3.Elmir Gutić, borbe Kadeti – 65kg
4.Arijana Hasić, kate 14-15 godina
5.Alisa Emkić, borbe Kadetkinje
2.Aldin morankić, borbe 14-15 godina
3.Elmir Gutić, borbe Kadeti – 65kg
4.Arijana Hasić, kate 14-15 godina
5.Alisa Emkić, borbe Kadetkinje
Srebrene medalje su osvojili:
1.Edina Æatibušić, borbe 14-15 godina
2.MirnesFerhatbegović, borbe dječaci 11 godina
3.Danijel Matuzović, borbe Kadeti – 65 kg
4.Emir Sućeska, kate dječaci 9 godina
5.Hrusto Džinić, kate 10-11 godina
6.Kata tim djevojčice
2.MirnesFerhatbegović, borbe dječaci 11 godina
3.Danijel Matuzović, borbe Kadeti – 65 kg
4.Emir Sućeska, kate dječaci 9 godina
5.Hrusto Džinić, kate 10-11 godina
6.Kata tim djevojčice
Bronzane medalje su osvojili :
1.Mirza Karamujic, borbe 12-13 godina
2.Nedim Musić, kate dječaci 10 godina
3.Kata tim djevojčice
4.Mirha Sućeska, 12-13 godina kate
5.Daria Mehić, kate 12-13 godina
6.Muhamed Begić, borbe 12-13 godina
7.Kate ekipno muškarci
8.Daria Mehić, borbe – 45 kg 12 -13 godina
9.Larisa Berber, borbe 14-15 godina + 55 kg
2.Nedim Musić, kate dječaci 10 godina
3.Kata tim djevojčice
4.Mirha Sućeska, 12-13 godina kate
5.Daria Mehić, kate 12-13 godina
6.Muhamed Begić, borbe 12-13 godina
7.Kate ekipno muškarci
8.Daria Mehić, borbe – 45 kg 12 -13 godina
9.Larisa Berber, borbe 14-15 godina + 55 kg
Evropski Klubski Šampionat – Gyor 21.-23.06.2002 Mađarska
Ženska Juniorska ekipa postala prvak Evrope.
Ženska Seniorska ekipa osvojila III mjesto. Sastav ekipe: Lejla Ferhatbegović, Merima Softić, Arnela Odžaković, Mirsada Suljkanović, Selma Bešić, Una Selman. Ovo je ujedno i najveci uspjeh kluba .
Ženska Seniorska ekipa osvojila III mjesto. Sastav ekipe: Lejla Ferhatbegović, Merima Softić, Arnela Odžaković, Mirsada Suljkanović, Selma Bešić, Una Selman. Ovo je ujedno i najveci uspjeh kluba .
MEDJUNARODNI KARATE TURNIR Medjimurje Open / Cakovec 15.09.2002
Osvojeno ukupno 24 medalje i to: 5 zlatnih, 4 srebrene i 15 bronzanih. Proglaseni za najuspjesniju ekipu turnira.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Seniorski kata tim (Omerdic, Kasumovic,Hadzic)
2.Senad Besic ml.kadeti kate
3.Kata tim ucenica
4.kata tim ml.ucenica
5.Nedim Music – kate 10 godina
2.Senad Besic ml.kadeti kate
3.Kata tim ucenica
4.kata tim ml.ucenica
5.Nedim Music – kate 10 godina
Srebrene medalje:
1.Adnan Ibric borbe – 40 kg
2.Borbe ekipno djevojcice 12-13 good
3.Ml.kadeti kate
4.Ajdin Mukic – kate 10 god
2.Borbe ekipno djevojcice 12-13 good
3.Ml.kadeti kate
4.Ajdin Mukic – kate 10 god
Bronzane medalje :
1.Edina Catibusic – 50 kg
2.Senad Besic – ml.kadeti borbe 50 kg
3.Kata tim ml.ucenici
4.Dario Sinanovic – kate 9 god
5.Daniel Grubic – kate 10 godina
6.Hrusto Dzinic – kate 13 godina
7.Selma Besic – borbe kadetkinje 60 kg
8.Ivana Vilusic – 55 kg borbe
9.Emina Cudic – 55 kg borbe
10.Amir Omerdic – kate seniori
11.Jasenka Malkic – kate kadetkinje
12.Kata tim ml.ucenici 14-15 god
13.Aida kuralic – 50 kg borbe
14.Mirna Murselovic – kate 14/15 god
2.Senad Besic – ml.kadeti borbe 50 kg
3.Kata tim ml.ucenici
4.Dario Sinanovic – kate 9 god
5.Daniel Grubic – kate 10 godina
6.Hrusto Dzinic – kate 13 godina
7.Selma Besic – borbe kadetkinje 60 kg
8.Ivana Vilusic – 55 kg borbe
9.Emina Cudic – 55 kg borbe
10.Amir Omerdic – kate seniori
11.Jasenka Malkic – kate kadetkinje
12.Kata tim ml.ucenici 14-15 god
13.Aida kuralic – 50 kg borbe
14.Mirna Murselovic – kate 14/15 god
MEDJUNARODNI KARATE TURNIR Sl.Brod – 28.09.2002
Za klub su osvojene 4 medalje i to :
Zlatne medalje :
1. Senad Besic – 45 kg borbe
Srebrene medalje :
1.Amra Alibasic – 50 kg borbe
2.Adnan Ibric – 36 kg borbe
3.Mirela Salihbegovic – 50 kgborbe
2.Adnan Ibric – 36 kg borbe
3.Mirela Salihbegovic – 50 kgborbe
09.11 .2002 godine Beogradski pobjednik / Medjunarodni turnir
Na ovom turniru nastupila je kombinovana ekipa naseg i K.K.Bushido iz Sarajeva.Osvojene 2 ekipne bronzane medalje.
Medjunarodni turnir Samobor 02.11.2002
Osvojene ukupno 4 bronzane medalje i to:
1.Alisa Emkic – 53 kg borbe
2.Munib Sinanovic – 75 kg borbe
3.Selma Besic – 60 kg Juniorke
4.Selma Besic – 60 kg Kadetkinje
2.Munib Sinanovic – 75 kg borbe
3.Selma Besic – 60 kg Juniorke
4.Selma Besic – 60 kg Kadetkinje
Medjunarodni karate turnir Trbovlje – 14.12.2002
Na ovom turniru osvojene ukupno 7 medalja i to: 3 zlatne, 1 srebrena i 3 bronzane.
Zlatne medalje :
1.Lejla Ferhatbegovic – 55 kg borbe
2.Merima Softic + 55 kg borbe
3.Nermin Husejdic / 78 kg borbe
2.Merima Softic + 55 kg borbe
3.Nermin Husejdic / 78 kg borbe
Srebrene medalje:
1.Mirsada Suljkanovic + 55 kg borbe
Bronzane medalje:
1.Eldina Trgovcevic – 55 kg borbe
2.Ivana Vilusic – 55 kg borbe
3.Arijana Hasic – kate kadetkinje
2.Ivana Vilusic – 55 kg borbe
3.Arijana Hasic – kate kadetkinje
Na medjunarodnim turnirima osvojeno je ukupno:
- Zlatnih 31
- Srebrenih 29
- Bronzanih 55
- UKUPNO : 139
DOMACI TURNIRI
MEMORIJALNI KARATE TURNIR SALKO ÆURIÆ “SARAJEVO OPEN 2002 ” 06.04.2002
Osvojeno ukupno 5 medalja.
Zlatna medalja :
1.Lejla Ferhatbegović, borbe Seniorke – 60 kg
Srebrena medalja:
1.Alma Mehanović, borbe Seniorke – 53 kg
Bronzane medalje:
1.Dejan Kasumović, borbe Seniori – 60 kg
2.Selma Bešić, borbe Seniorke – 60 kg
3.Mirsada Suljkanović, borbe Seniorke + 60 kg
2.Selma Bešić, borbe Seniorke – 60 kg
3.Mirsada Suljkanović, borbe Seniorke + 60 kg
INTERNACIONALNI KARATE TURNIR NOVI GRAD SARAJEVO 08.06.2002
Osvojeno ukupno 19 medalja i to: 6 zlatnih, 6 srebrenih i 7 bronzanih. Najupsješnije takmičarke su Una Selman i Selma Bešić. Proglašeni za najuspješniju ekipu turnira.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Una Selman, Kadetkinje kate
2.Alisa Emkić, Kadetkinje borbe – 53 kg
3.Selma bešić, Kadetkinje borbe – 60 kg
4.Hrusto Džinić, dječaci kate 1988/1989 godište
5.Aida Kuralić, borbe djevojčice 1988 godište
6.Mirha Sućeska, kate djevojčice1991/1990 godišta
2.Alisa Emkić, Kadetkinje borbe – 53 kg
3.Selma bešić, Kadetkinje borbe – 60 kg
4.Hrusto Džinić, dječaci kate 1988/1989 godište
5.Aida Kuralić, borbe djevojčice 1988 godište
6.Mirha Sućeska, kate djevojčice1991/1990 godišta
Srebrene medalje su osvojili:
1.Nermin Sinanović, borbe dječaci 1989 godište
2.Una Selman, borbe Kadetkinje – 53 kg
3.Alma Šarić, borbe Kadetkinje – 53 kg
4.Selma Bešić, kate Kadetkinje
5.Ena Huskić, kate djevojčice 1991/1990 godište
6.Senad Bešić, kate dječaci 1987 godište
2.Una Selman, borbe Kadetkinje – 53 kg
3.Alma Šarić, borbe Kadetkinje – 53 kg
4.Selma Bešić, kate Kadetkinje
5.Ena Huskić, kate djevojčice 1991/1990 godište
6.Senad Bešić, kate dječaci 1987 godište
Bronzane medalje su osvojili :
1.Sadžida Hamzabegović – borbe Kadetkinje – 53 kg
2.Sadžida Hamzabegović, kate kadetkinje
3.Edina Æatibušić, borbe djevojčice 1987 godište
4.Arijana Hasić, borbe djevojčice 1988 godište
5.Dijana Iličković, kate djevojčice 1987 godište
6.Dajana Džanko, kate djevojčice
7.Aldin Morankić, borbe 1988 godište
2.Sadžida Hamzabegović, kate kadetkinje
3.Edina Æatibušić, borbe djevojčice 1987 godište
4.Arijana Hasić, borbe djevojčice 1988 godište
5.Dijana Iličković, kate djevojčice 1987 godište
6.Dajana Džanko, kate djevojčice
7.Aldin Morankić, borbe 1988 godište
Internacionalni karate kup “Ajvatiovica 2002” 06.07.2002.
Osvojeno ukupno 21 medalju i proglašeni za najuspješniju ekipu turnira. Najuspješnija takmičarka turnira je Selma Bešić sa osvojene 2 zlatne medalje.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Ena Huskić, kate djevojčice
2.Arijana Hasić, ml.Kadetkinje kate
3.Selma Bešić, kate kadetkinje
4.Selma Bešić, borbe kadetkinje apsolutna
5.Amir Omerdić, kate Seniori
6.Adnan Ibrić, dječaci kate 12 godina
2.Arijana Hasić, ml.Kadetkinje kate
3.Selma Bešić, kate kadetkinje
4.Selma Bešić, borbe kadetkinje apsolutna
5.Amir Omerdić, kate Seniori
6.Adnan Ibrić, dječaci kate 12 godina
Srebrene medalje su osvojili:
1.Una Selman, kate kadetkinje
2.Una Selman, borbe kadetkinje apsolutna
3.Nermin Hadžić, kate Seniori
4.Nermin Sinanović, borbe dječaci +45 kg
5.Nermin Husejdić, borbe seniori aspolutna kategorija
6.Mirela Salihbegović, borbe djevojčice 13 godina
2.Una Selman, borbe kadetkinje apsolutna
3.Nermin Hadžić, kate Seniori
4.Nermin Sinanović, borbe dječaci +45 kg
5.Nermin Husejdić, borbe seniori aspolutna kategorija
6.Mirela Salihbegović, borbe djevojčice 13 godina
Bronzane medalje su osvojili :
1.Dejan Kasumović, kate seniori
2.Ivana Vilušić, borbe kadetkinje
3.Nermin Sinanović, kate dječaci
4.Hrusto Džinić, kate dječaci
5.Hrusto Džinić, borbe dječaci
6.Edina Æatibušić, borbe djevojčice
7.Aida Kuralić, borbe
8.Aldin Morankić, borbe
9.Admir Hasanagić, borbe
2.Ivana Vilušić, borbe kadetkinje
3.Nermin Sinanović, kate dječaci
4.Hrusto Džinić, kate dječaci
5.Hrusto Džinić, borbe dječaci
6.Edina Æatibušić, borbe djevojčice
7.Aida Kuralić, borbe
8.Aldin Morankić, borbe
9.Admir Hasanagić, borbe
Memorijalni turnir Nihad Avdic -Gracanica 26.10.2002
Osvojeno ukupno 28 medalja i to: 11 zlatnih, 5 srebrenih i 12 bronzanih. Proglaseni za najuspjesniju ekipu turnira.
Zlatne medalje su osvojili:
1.Dzenan Lapandic – kate 9 godina
2.Daniel Grubic – kate 10 godina
3.Adna Klajjic – kate 10 godina
4.Mirela Salihbegovic – kate 12 godina
5.Mirna Murselovic – kate 14 god
6.Aida Kuralic – borbe + 35 kg
7.Adnan Ibric + 40 kg borbe
8. Aldin Morankic+ 45 kg borrbe
9.Edina Catiibusic + 45 kg borbe
10.Selma Besic – kate kadetkinje
11.selma Besic + 55 kg borbe
2.Daniel Grubic – kate 10 godina
3.Adna Klajjic – kate 10 godina
4.Mirela Salihbegovic – kate 12 godina
5.Mirna Murselovic – kate 14 god
6.Aida Kuralic – borbe + 35 kg
7.Adnan Ibric + 40 kg borbe
8. Aldin Morankic+ 45 kg borrbe
9.Edina Catiibusic + 45 kg borbe
10.Selma Besic – kate kadetkinje
11.selma Besic + 55 kg borbe
Srebrene medalje:
1.Mirha Suceska – kate 13 godina
2.Adnan Ibric – kate 13 god
3.Mirha Suceska – borbe +35 kg
4.Damir Altumbabic + 45 kg borbe
5.Emina Cudic – borbe- 55 kg
2.Adnan Ibric – kate 13 god
3.Mirha Suceska – borbe +35 kg
4.Damir Altumbabic + 45 kg borbe
5.Emina Cudic – borbe- 55 kg
Bronzane medalje :
1.Mirza Karamujic – borbe + 45 kg
2.Sadzida Hamzabegovic – kate kadetkinje
3.Admir Hasanagic – borbe + 50 kg
4.Damir Okic – borbe – 70 kg
5.Anela Rahmanovic – kate 9 godina
6.Arijana Hasic – kate 15 godina
7.Senad Besic – kate 15 godina
8.Hrusto Dzinic – kate 12 godina
9.Ajdin Mukic – kate 10 godina
10.Emir Suceska – kate 10 godina
11.Suljo Dzafic – kate 9 godina
12.Nedim Music – kate 11 godina
2.Sadzida Hamzabegovic – kate kadetkinje
3.Admir Hasanagic – borbe + 50 kg
4.Damir Okic – borbe – 70 kg
5.Anela Rahmanovic – kate 9 godina
6.Arijana Hasic – kate 15 godina
7.Senad Besic – kate 15 godina
8.Hrusto Dzinic – kate 12 godina
9.Ajdin Mukic – kate 10 godina
10.Emir Suceska – kate 10 godina
11.Suljo Dzafic – kate 9 godina
12.Nedim Music – kate 11 godina
Na domacim turnirima osvojeno je ukupno:
- Zlatnih 38
- Srebrenih 32
- Bronzanih 65
- UKUPNO 135
Nastupi za reprezentaciju
Medjunarodni turnir Cakovec – 15.09.2002
Iz naseg kluba za zensku reprezentaciju nastupile: Mirsada Suljkanovic, Alma Mehanovic, Selma Besic, Alisa Emkic, Adisa Gergic i osvojile 6 medalja i to: 1 zlatnu, 3 srebrene i 2 bronzane medalje .
Medjunarodni karate turnir Sl. Brod 2002 -28.09.2002
Osvojeno ukupno 9 medalja i to: 2 zlatne, 3 srebrene, 4 bronzane .
Zlatne medalje :
1.Borbe ekipno Seniorke (u sastavu ekipe radile Merima Softic, Alma Mehanovic)
2.Alisa Emkic – borbe Kadetkinje – 50 kg
2.Alisa Emkic – borbe Kadetkinje – 50 kg
Srebrene medalje:
1.Alma Mehanovic – borbe Seniorke – 53 kg
2.Nermin Husejdic – borbe Seniori – 75kg
3.Adisa Gergic – +60 kg
2.Nermin Husejdic – borbe Seniori – 75kg
3.Adisa Gergic – +60 kg
Bronzane medalje :
1.Ivana Vilusic – 55 kg borbe
2.Dejan kasumovic – 60 kg borbe
3.Borbe Kadetkinje ekipno (u sastavu radile Besic, Gergic, Emkic)
4.Borbe Kadeti (u sastavu ekipe radio Ilicic)
2.Dejan kasumovic – 60 kg borbe
3.Borbe Kadetkinje ekipno (u sastavu radile Besic, Gergic, Emkic)
4.Borbe Kadeti (u sastavu ekipe radio Ilicic)
Medjunarodni turnir Kopar 21.09.2002
Za zensku reprezentaciju nastupile Merima Softic, Mirsada Suljkanovic. Osvojene 4 medalje i to: 2 bronzane, 1 srebrena, 1 zlatna.
Mediteranski Sampionat – Rijeka 17.-20.10.2002
Iz kluba nastupile Merima Softic i Mirsada Suljkanovic. Merima Softic je osvojila 1 mjesto u apsolutnoj kategoriji, a takodje bile su i clanice ekipe koja je bila 3.
Medjunardni turnir San Marino
Za reprezentaciju nastupile Merima Softic i Mirsada Suljkanovic. Osvojena 1 bronzana medalja: Merima Softic – borbe + 60 kg
02.-03.11.2002 Beograd
Nasa clanica Merima Softic nastupila je u okviru reprezentacije Evrope koja je osvojila 1 mjesto na ovom turniru.
Svjetsko prvenstvo za seniore – Madrid 20.-23.11.2002
Iz kluba nastupila Merima Softic, koja je ujedno ostvarila i najbolji plasman – u teskoj kategoriji osvojila 4 mjesto, a u apsolutnoj se plasirala od 5-8 mjesta.
Za reprezentaciju je osvojeno ukupno :
- Zlatnih 6
- Srebrenih 7
- Bronzanih 10
- UKUPNO 23
SVEUKUPNO JE OSVOJENO 340 MEDALJA.
SASTAV UPRAVNOG ODBORA KLUBA:
Klub je dana 26.08.2004 godine promijenio naziv u KBS” TUZLA-SINBRA” TUZLA. Na čelu današnjeg Upravnog Odbora nalazi se gospodin Halil Sinanović,dugogodišnji sponzor kluba i član prvog Upravnog odbora. Dopredsjednici Kluba su gospoda Suljo Hasanović i Sulejman Gutić.
Ostali članovi Upravnog Odbora su:
-
Salih Brkić
-
Refik Hasanović
-
Dr.Kadrija Hodžić
-
Džemil Džinić
-
Sakib Kamberović
-
Agan Mešić
-
Huso Konjić
-
Dr.Adil Kurtović
-
Ferid Pirić
-
Fuad Buzadžić
-
Senad Hadžiselimović
-
Smail Ðug
-
Salih Ponjević
- Predsjednik Skupštine kluba je gospodin Muharem Salihbašić ,a funkciju potpredsjednika obavlja gospodin Arfan Naprelac i gospodin Sulejman Okić.
REZIME DIREKTORA KLUBA I GLAVNOG TRENERA
- Hvala svima (takmičarima, sponzorima, trenerima…) Ali, sam sebi postavljam pitanje, da li je bolje biti uspješan bez bilo kakvih poroka, ili biti u minusu, raditi nečasne radnje (alkohol, droga i sl.), ipak, mi ćemo i dalje nastaviti raditi ovo prvo, pa šta bude!
FIKRET SELMAN